توری چیست؟

انواع توری

توری چیست؟

توری چیست؟ توری یکی از انواع محصولات فلزی می باشد که بیشترین کاربرد آن به منظور حفظ امنیت و آرامش بیشتر می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این محصول فلزی و انواع آن و همچنین کاربردهای آن بپردازیم پس اگر شما می خواهید در رابطه با این موضوعات اطلاعات کاملی به دست آورید می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه توری از مصر تا وایکینگ ها

تاریخچه استفاده از توری. در دهه های اخیر ، اکتشافات و نوآوری های بسیاری صورت گرفته است. بیشتر این اکتشافات مربوط به حوزه صنعت و معماری بوده است. کشف “محصولات ساختمانی” جدید تمایل به ایجاد خلاقیت ذاتی طراحان و معماران را فعال کرده است. از طرف دیگر با امکان شناخت و استفاده از مصالح با عملکرد عالی و کاربردهای مرتبط است.

این دقیقاً همان اتفاقی است که با کشف استفاده از مش فلزی در بسیاری از زمینه های کاربردی رخ داده است. اما ابتدا بیایید نگاهی به سیر تکامل استفاده از مش فلزی و چگونگی استفاده از آن در صنعت و معماری بیندازیم.

یکی از اولین موارد استفاده از مش فلزی سیم ، که توسط مورخان مستند شده است ، به دوره مصر باستان برمی گردد.  مصریان از آن برای ایجاد جواهرات استفاده می کردند.از این روش بعداً با همان هدف توسط وایکینگ ها مورد استفاده قرار گرفت.

وایکینگ ها از سیم های نقره و طلا ابتدا برای بافتن طناب و بعدها  برای ساخت جواهرات برای مشهورترین و قدرتمندترین رهبران خود  استفاده کردند. به این فرآیند سیم بافی ، گره وایکینگ گفته می شد.

همه چیز از قرن پنجم به بعد تغییر می کند.زمانی که استفاده از توری مش در زمینه های مختلف کاربرد مهم تلقی می شود در بخش منسوجات ، به لطف رشدی که داشت ، به زودی فهمید که امکان بافتن سیم فلزی وجود دارد.

استفاده از توری maille در زره های جنگی

در قرن پنجم بود که سیم های بافته شده به طور فزاینده ای برای استفاده از زره  محبوب شدند . بسیاری از محصولات سیم بافته شده از سیم آهن فرفورژه دستی ساخته می شد. این یک گام مهم به جلو در صنعت توری بود ، به ویژه در اروپا که Chainmaille (که از کلمه فرانسوی “maille” به معنی مش ) محبوبیت بیشتری پیدا می کرد.

maille چیست

پوشش زنجیره ای که maille نیز نامیده می شود ، نوعی زره برای بدن است که شوالیه های اروپایی و سایر نظامیان در بیشتر دوره قرون وسطی از آن استفاده می کردند.

توری مش فلزی تنها یکی از اولین موادی بود که استفاده از آن در تاریخ یافت شد. متعاقباً ، ورق فلز سوراخ دار و فلز منبسط شده دو دسته دیگر از مواد مشابه مشهای فلزی یا تورهای فلزی هستند که به طور تدریجی در بازار حضور دارند خود و برای استفاده های روزافزون در بخشهای مختلف صنعتی به تصویب رسیده اند.

مورخان دیگر استدلال می کنند که زره بدنه  از سیم بافته شده در واقع در اوایل سال ۳۰۰ قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفت و سپس در دوره جنگ های صلیبی و دوره رنسانس به اوج خود رسید. امروزه هنوز هم برای محافظت از بدن استفاده می شود. در دستکش ها و همچنین غواصان برای محافظت از آنها در برابر حملات کوسه ها مورد استفاده قرار می گیرد.در قرن ۱۷ و ۱۸ سیم و فولاد به طور کلی در مقیاس کوچک برای کاربردهای لوازم خانگی استفاده شد.

کاربرد توری در لوازم خانگی

کاربرد های آن در لوازم خانگی شامل وسایل زیر بود:

 •  قفس
 •  سگک
 • سینی
 • پنجره و غیره.

اما در قرن هجدهم بود که اولین مورد سیم بافندگی برای اهداف صنعتی مشهود بود. این امر از چندین عامل تأثیرگذار ناشی از توسعه صنعت کاغذ و نساجی بود.

در سال ۱۷۹۸ یک کارگر کاغذ سازی فرانسوی ایده ای برای استفاده از پارچه مفتول ظریف به شکل مداوم برای تولید کاغذ داشت. این ایده که توسط هنری چهاردرینیر (که بعداً به نام این فرآیند نامگذاری شد) به انگلستان معرفی شد.

تسمه مش می تواند از طریق خمیر مرطوب با سرعت بسیار بیشتری تغذیه کند و مقادیر زیادی کاغذ  به شکل  خودکار تولید کند. این انقلابی در صنعت کاغذ سازی در سرتاسر جهان ایجاد کرد .این انقلاب زمینه ای را برای استفاده از این فناوری در صنایع گسترده فراهم کرد.

صنعت نساجی نیز در آن زمان در حال رشد بود.این صنعت فهمید که از پایه ماشین آلات نساجی می توان برای بافتن سیم فلزی نیز استفاده کرد. این روند جدید سیم بافی خودکار و سپس به سرعت در سراسر انگلیس در طول انقلاب صنعتی توسعه یافت.بدون شک این کاتالیزور سرعت توسعه انقلاب بود. پس از انقلاب صنعتی به اوج رسید آن هم در طول جنگ جهانی.

توری مش بافته شده  برای بسیاری از محصولات مورد استفاده در جنگ  استفاده شد.

این محصولات از قبیل:

 • وسایل نقلیه نظامی
 • فیلتر هواپیما
 • پتروشیمی
 • تجهیزات غربالگری مواد منفجره

 در این زمان شرکت R.Cadisch and Sons با تهیه قطعات هواپیمای مش فلزی به وزارت هوا به جنگ پیوست.تا این زمان ، ریچارد کادیش و پسرانش انواع تجهیزات خانگی و قطعات خودرو را به صنایع عرضه می کردند. سپس پس از جنگ، تقاضا برای توری مش افزایش یافت و به این شرکت اجازه داد تا محصولات تولیدی خود را در صنعت تولید توسعه دهد.

معروفترین کارخانه در زمینه تولید توری مش

امروزه مش های Cadisch Precision به یکی از عمده ترین تامین کنندگان مش برای صنایع تبدیل شده است . این کارخانه هزاران محصول مختلف را در اختیار شما قرار  داده و تقاضا برای مش کاهش نیافته است.صفحات مش ، محافظ ها و پارچه های مفتولی اغلب به عنوان جز manufacturing تولید پنهان دیده می شوند.تطبیق پذیری مش باعث شده که این محصول در بخش های ، عایق صدا و ساختمان استفاده شود.

همانطور که گفتیم  توری یکی از انواع محصولاتی میباشد که از فلز ها به دست میآید. اگر بخواهیم چگونگی ساخت این محصول را توضیح دهیم میتوانیم به این صورت بگوییم که این محصول از بافته شدن و به هم جوش خوردن مفتول های کوچکتر به دست میآید. حال اگر بخواهیم بگوییم که این محصول ها از چه جنسی می باشند می توانیم بگوییم که جنس آنها می تواند گالوانیزه، برنج، آلومینیوم و همچنین استیل باشد. همان طور که می دانید انواع توری ها دارای یک سری چشمه می باشند که این چشمه ها معمولاً به شکل دایره، شش ضلعی و یا لوزی می باشند.

می توان تعریف دیگری برای توری چیست ارائه داد، توری نوعی صفحه شبکه ای از جنس فلز می باشد که از بافتن مفتول به وجود می آید . مهمترین کاربرد آن در زمینه امنیت ساختمان ها می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این محصول بپردازیم.

انواع توری چیست؟

توری دارای انواع مختلف می باشد که ما در ادامه به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

توری مرغی

 • توری مرغی که در انگلیسی به chicken net معروف می باشد سبک ترین توری موجود در بازار می باشد که این نوع محصول فلزی با عملیات گالوانیزه گرم تولید و نسبت به رطوبت دارای مقاومت بسیار بالایی است.توری مرغی یکی از انواع توری های مفتولی  است که شکل آن به صورت شش ضلعی بوده و یکی از ویژگی ‌های این توری این  است که بسیار نازک و سبک می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی این نوع توری بپردازیم پس اگر شما می خواهید در این رابطه اطلاعات کامل به دست آورید می تواند تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

  توری مرغی چیست؟

  همانطور که گفتیم توری مرغی یکی از انواع توری های مفتولی می باشد.این توری بسیار نازک است. یکی از موادی که در ساخت این نوع توری نقش دارد مفتول گالوانیزه میباشد. سایز چشمه های این نوع توری به سایز ۳ در ۴ می باشد. اگر بخواهیم در مورد تاریخچه این نوع توری صحبت کنیم می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که تاریخچه این نوع توری مربوط به سال ۱۸۴۴ میلادی می باشد که اولین نسخه از این توری توسط یک آهنگر به نام چارلز برنارد که فردی ایتالیایی بود ساخته شد.

  کاربرد توری مرغی در موارد مختلف

  این توری در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد .یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن محافظت از لانه حیواناتی مانند مرغ و خروس می باشد .در ادامه به بررسی برخی از کاربرد های این نوع توری خواهیم پرداخت .

  • گچ کارها برای بالا بردن مقاومت گچ و همچنین برای جلوگیری از ترک گچ از توری مرغی استفاده می‌نمایند.یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم این نوع توری این می باشد که معمولاً برای یکنواخت کردن سطح زیر کاشی و همچنین برای استحکام بیشتر کاشی ها از این نوع توری در زیر کاشی ها استفاده می گردد.
  • معمولاً برای ایجاد یک سری عایق های صوتی و همچنین حرارتی در سقف ها از این نوع توری استفاده می گردد. بدین صورت که در زیر شیروانی ها قرار می دهند . همین موضوع باعث می شود که یک نوع عایق صوتی و حرارتی به وجود بیاید.
  • زیرسازی برای کاشی کاری، و گچ کاری،پوشش ستون، محافظ و ثابت کننده پشم شیشه،عایق شدن و ایزوله شدن سقف،کاربرد های کشاورزی(حصار کشی جهت پرندگان کوچک)

توری پرسی چیست؟

 • توری پرسی (woven wire net) دارای شکل مربعی و مستطیلی می باشد که این محصولات فلزی کاربردهای بسیار زیادی دارد.

کاربرد توری پرسی:

حفاظ های درب و پنجره،ساخت پنل های سه بعدی، حصارکشی دور مزرعه

نحوه سفارش توری پرسی

برای سفارش توری پرسی و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت توری پرسی، با شماره پشتیبانی تماس بگیرید. تیم ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره در خصوص انتخاب بهترین توری پرسی است.

برای آشنایی با این محصول میتوانید مقاله توری پرسی چیست را مطالعه نمایید

توری حصاری

توری حصاری(fence net) یکی دیگر از معروف ترین نوع از این محصول فلزی می باشد. این نوع محصول فلزی دارای ضخامت های مختلف می باشد که از این ضخامت ها می‌توان به ضخامت ۲.۲ ۲.۴ و ۳ میلیمتری اشاره نمود. همچنیناین محصول فلزی دارای طول و عرض مختلفی می باشد که از طول آن می‌توان به سایز ۵ تا ۲۵ متر اشاره نمود و همچنین عرض آن می‌توان از ۱۵۰ تا۱۸۰ سانتیمتر تا ۲متر اشاره نمود که با توجه به کاربرد آن طول و عرض مختلف تولید می شود.

تور حصاری چیست؟ حفاظت و ایجاد امنیت در زیستگاه دغدغه ای است که از ابتدای بشر همیشه وجود داشته است و از گذشته تاکنون ابزارها و امکانات بسیاری توسط انسان ها برای حفظ امنیت محیط زندگی تولید شده است. نرده مشبک و توری حصاری یکی از مواردی است که کاربردهای زیادی در تأمین امنیت دارد. در ادامه قصد داریم ضمن معرفی این محصول ، شما را بیشتر با کاربردها ، انواع و تنوع قیمت مشهای نرده ای آشنا کنیم.

توری حصاری چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی ، شبکه حصار با نام هایی مانند حصار توری ، حصار یا حصار پیوند زنجیره ای شناخته می شود. همانطور که اشاره کردیم ، یکی از راه های حفاظت از اراضی یا ایجاد مرزها استفاده از نرده ها است. در گذشته ، این محصول به دلیل مقاومت کم نمی توانست عملکرد بالایی داشته باشد و استفاده از آن محدود بود ، اما امروزه به دلیل تولید نرده مش گالوانیزه ؛محصولاتی با مقاومت و دوام بالا جایگزین روشهای قدیمی شده اند.

این محصول در حال حاضر از فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه ساخته  می شود و طول عمر آن حدود ۵۰ سال است. لازم به ذکر است که شبکه فانتزی ساخته شده از پلی اتیلن نیز در بازار موجود است که عمر طولانی ندارد و برای  حصار بندی استفاده می شود.

کاربرد توری حصاری :

قبل از خرید یک توری حصاری، باید توجه ویژه ای به نوع کاربرد و مواد آن داشت.به عنوان مثال ، نرده های فولادی به دلیل مقاومت بالا ، به طور طبیعی عمر طولانی تری دارند. اما هزینه زیادی خواهد داشت. همچنین برای حصار باغ یا ورزشگاه خیلی مناسب نیست.بنابراین ، حصار هر جنسیتی بسته به نیاز باید انتخاب شود تا علاوه بر تأمین امنیت ، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد. به طور کلی می توان این محصول را یکی از پرمصرف ترینمحصولات سیم دانست.

مشخصات فنی نرده توری حصاری

در تولید  توری حصاری به طور کلی از دو روش دستی و ماشینی استفاده می شود. ارتفاع در نظر گرفته شده برای نرده ها بسته به نیاز مشتری معمولاً بین ۰٫۵ تا ۳ متر است. و سیم مورد استفاده برای بافت فانتزی بین ۲ تا ۷۵/۴ متغیر است. وزن تور حصار نیز به قطر سیم و اندازه فنر بستگی دارد و متفاوت است. به طور کلی ، هرچه قطر سیم بیشتر باشد یا اندازه فنر کوچکترباشد ، حصار سنگین تر است.وزن این محصول تأثیر مستقیمی بر قیمت آن خواهد داشت. سیم مورد استفاده برای تولید مش حصاری معمولاً از فولاد گالوانیزه است که به دو صورت گرم و سرد در بازار موجود است.سوالی که پیش می آید این است که آیا در تولید توری های فانتزی از فولاد گالوانیزه گرم استفاده می شود یا از گالوانیزه سرد؟توجه داشته باشید که سیم گالوانیزه سرد از قیمت و کیفیتپایین تری برخوردار است ، بنابراین مقاومت کمتری در برابر زنگ زدگی دارد و برای  حصار در مناطق مرتبط توصیه نمی شود. از طرف دیگر سیم های گالوانیزه گرم دارای مقاومت بالاتریهستند. همچنین می توانند در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند.

کاربرد توری حصاری:

استفاده در مناطق نظامی، صنعتی

 • توری سرندی

حفاظت و ایجاد امنیت در زیستگاه دغدغه ای است که از ابتدای بشر همیشه وجود داشته است و از گذشته تاکنون ابزارها و امکانات بسیاری توسط انسان ها برای حفظ امنیت محیط زندگی تولید شده است.یکی از کاربردهای توری سرندی برای ایجاد حفاظ می باشد.

توری سرندی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

توری سرندی یکی از انواع توری های مفتولی می باشد که این نوع توری از بافته شدن تعداد زیادی از مفتول ها به وجود می‌آید. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نوع توری بپردازیم پس اگر شما می خواهید در این رابطه اطلاعات کاملی به دست آورید می‌توانید در انتهای مقاله با ما همراه باشید:

توری سرندی چیست؟

همانطور که گفتیم توری سرندی به واسطه بافته شدن مفتول های بسیار زیاد تولید می گردد. هنگامی که این مفتول ها به یکدیگر بافته می شوند یک فضا بین هر کدام از آنها ایجاد می‌شود. به هر کدام از این فضاها یک چشمه گفته می شود.

به دلیل اینکه این فضاها در بین مفتول ها وجود دارند باعث شده است که این نوع توری انعطاف بسیار زیادی داشته باشد. این توری نسبت به بقیه توری ها راحت تر استفاده می شود. همانطور که از نام این توری معلوم است این توری برای غربال کردن و جدا کردن مواد از یکدیگر ساخته شدند و بیشترین کاربرد آن در زمینه مکانیک و پزشکی زیستی می باشد.

انواع توری سرندی

همانطور که می دانید بسیاری از توری ها از جنس گالوانیزه می باشند . این نوع توری علاوه بر گالوانیزه در جنس های دیگری نیز موجود می باشد و همین موضوع باعث شده است که این نوع توری دارای انواع مختلفی باشد. همانطور که گفتیم این نوع توری در جنس های مختلفی تولید شده است که از این جنس ها می توان به جنس مس، استیل، نیکل، آلومینیوم و همچنین فولاد اشاره نمود.

کاربرد توری سرندی

همانطور که از نام این توری معلوم است این نوع توری برای سرند کردن و همچنین غربال کردن مواد ساخته شده است. علاوه بر این در صنایع بسیار زیادی مانند پالایش نفت و صنایع غذایی و موارد این چنینی کاربرد دارد و در همه این ها برای غربال کردن و جداسازی مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.در ادامه بعضی از کاربرد های این توری را بیان کردیم.

۱ . غرابال کردن خاک، شن و ماسه معادن ، ساختمان و کارخانه ها
۲ . ساخت  قفس هایی با استحکام  برای حیوانات
۳ . استفاده از آن در پروژه های عمرانی و ساختمانی
۴ . ایجاد استجکام و بالا بردن مقاومت دیوارهای امکانی چون طلافروشی و طرافی
۵ . به عنوان جدا کننده در خط تولید محصولات کشاورزی
۶ .استفاده به عنوان نوعی حفاظ برای پایگاه های نظامی

کاربرد توری سرندی :

 • ایجاد کردن حفاظ در اطراف مناطق حساس نظامی
 • ساخت قفس برای حیوانات
 • کاربرد در صنایع ساختمانی
 • توری گابیون

توری گابیون چیست؟ توری گابیون نوعی توری فلزی است که از مفتول گالوانیزه ساخته شده است.گابیون جعبه سیم جوشکاری شده است که با موادی مانند سنگ ، بتن ، ماسه یا خاک پر  می شود. بنابراین ، گابیون یک ساختار بلوکی نیمه انعطاف پذیر است که برای پایداری شیب و محافظت در برابر فرسایش در ساخت و ساز استفاده می شود. انواع مختلف گابیون ساخته می شود و در سازه های مختلف مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی اوقات ، شاخه های ریشه دار زنده ممکن است بین سبدهای پر از سنگ قرار بگیرند که دوام و پایداری گابیون را بهبود می بخشد. این مقاله تعریف گابیون ، انواع ، کاربردها و مزایا را ارائه می دهد.

انواع گابیون ها

گابیون ها انواع مختلفی دارد  که می تواند بر اساس هزینه و عملکرد آنها انتخاب شود. انواع معمول گابیون به شرح زیر است:

در ادامه با انواع توری های گابیون آشنا خواهید شد.

 • توری گابیون سبدی

این یک توری در جعبه شکل و در اندازه های مختلف تولید می شود. در کارهای بزرگراهی و راه آهن استفاده می شود. از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود ، مگر اینکه مواد پر کننده از معادن نزدیک محل پروژه در دسترس نباشد.

کاربرد توری گابیون سبدی چیست؟

گابیون های پر از سنگدانه می تواند یک راه حل منحصر به فرد خیره کننده برای خلاقیت های مشتری در فضای باز باشد.

در مقاله توری گابیون چیست برای شما  توری گابیون را تعریف کردیم در این مقاله و مقاله های بعدی کاربرد های هریک از توری های گابیون راشرح می دهیم.در این مقاله با کاربرد توری گابیون سبدی آشنا خواهیم شد.

سرتیترها:

بیشتر از گابیون ها برای دیوارهای موقت سیلاب ، فیلتراسیون سیلت از رواناب و تثبیت خطوط ساحلی استفاده  می شده ، برخلاف ساختارهای سخت تر، گابیون ها می توانند مطابق با فرونشست حرکت کند. توری گابیون انرژی حاصل از آب جاری را از بین ببرند.اگر یک دیوار گابیونی به عنوان یک دیوار نگهدارنده ساخته شود ، آنها به سمت شیب زاویه دار هستند.

اگر گابیون ها یک دیوار تقسیم کننده ایجاد کنند یا غیر ساختاری هستند ، آنها به صورت عمودی روی هم قرار می گیرند. گابیون ها را می توان با سیم روکش PVC نیز سفارش داد. این نوع از گابیون ها تا ۶۰ سال دوام دارند. انواع سنگدانه هایی که به طور معمول در  گابیون های سبدی استفاده می شود می تواند از سنگ گابیون (اندازه ۴ “- ۸”) ، Kickoff (8 “- ۱۵”) Rip Rap (15_20)باشد.

توری گابیون های سبدی و تاریخچه در مهندسی عمران نظامی

آیا می دانید از گابیون ها در اصل برای محافظت از پیاده نظام و توپخانه استفاده می شده است؟

توری گابیونهای قابل حمل ،در هر زمان که دشمن حمله میکرد ساخته شده است.  در مدت زمان کمی  مستقر می شد . به عنوان مثال لئوناردو داوینچی نوعی گابیون به نام Corbeille Leonard را برای پایه های قلعه سن مارکو در میلان طراحی کرد.

اگرچه بیش از یک قرن پیش اختراع شده است .امروزه گابیون ها برای بسیاری از پروژه های زیربنایی و معماری در حال  ساخت و استفاده هستند. رایج ترین کاربرد مهندسی عمران گابیون ها توسط Gaetano Maccaferri در اواخر دهه ۱۸۰۰ در Sacerno ، Emilia Romagna  ایجاد و ثبت شد و برای تثبیت خط ساحلی ، رودخانه ها یا دامنه ها در برابر فرسایش استفاده شد.

کاربرد های توری گابیون سبدی:

 • دیواره های نگهدارنده ،
 • دیواره های سیل موقت
 • تصفیه گل و لای ، برای سدهای کوچک یا موقت / دائمی
 •  تغییر حرکت رودخانه
 • یا پوشش کانال
 • کنترل فرسایش
 • برای سدها یا در ساخت پی

توری گابیون  سبدی ، سیلندر یا جعبه مشبک است که با سنگ ، بتن یا بعضی اوقات شن و ماسه و خاک برای استفاده در مهندسی عمران ، راه سازی، کاربردهای نظامی و محوطه سازی استفاده می شود.

چرا  توری گابیون سبدی انتخاب می شود؟

 • پایدار ی بالا:

تجزیه و تحلیل رد پای کربن نشان می دهد که استفاده از محلول گابیون می تواند انتشار CO2 را تا ۸۰٪ در مقایسه با دیواره نگهدارنده بتونی با همان ارتفاع کاهش دهد. در صورت اجازه رشد، پوشش گیاهی می تواند درون دیواره گابیون ایجاد شود ، که می تواند به ترشح کربن محلول کمک کند.

 • زیبا کردن محیط:

زیبایی شناسی مهم است ساختارهای گابیون همچنین می تواند به گونه ای طراحی شود که وقتی گیاهان فضاهای بینابینی بین پر شدن سنگ را استعمار می کنند ، پوشش گیاهی مجدد صورت گیرد که این کار باعث زیبا تر شدن محیطی که به کار گرفته شده شود.

 • هوشمند و انعطاف پذیر :

بسیاری از ساختمانها و زیرساختهای مدرن که امروزه در حال طراحی یا به روزرسانی هستند ، از گابیونها استفاده می کنند تا ظاهر خود را تازه  و بروز ترکنند.

 • مقیاس پذیر :

حتی اگر فناوری پایه یکسان باقی بماند ، شبکه های سیم هر بلوک دیوار حائل را می توان با نیازهای مختلف سازگار کرد. علاوه بر این ، سازه های گابیون کاملاً مقیاس پذیر هستند .چون گابیون ها مقیاس پذیر هستند می توانند برای سازه های عظیم بلکه برای ساخت و سازهای کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرند.

 • توری گابیون تشکی

ارتفاع  گابیون های تشکی کوتاه تر از انواع دیگر  این توری است ، همانطور که از شکل ۳ مشاهده می شود. برای جلوگیری از فرسایش در پوشش کانال استفاده می شود. بنابراین ، با سرعت ناشی از موج و فرسایش مقابله می کند. اندازه مشترک ، ۶ متر طول و ۲ متر عرض و ۰٫۳ متر ارتفاع

 • توری گابیون کیسه ای:

این نوع گابیون ها به ؤاحتی شکل میگیرند. ساختاری پرمنفذ و انعطاف پذیر دارد. گابیون های کیسه ای معمولاً در کارهای هیدرولیکی در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند.

 • گابیون های بی شکل:

از این توری برای  محافظت در برابر ریزش سنگ و در سطح بزرگراه و راه آهن استفاده می شود. گابیون بی شکل باعث ایجاد ثبات شیب در بزرگراه و راه آهن می شود. برایک اهش اثر ضد فرسایشی در شیب ها استفاده می شود.مقاومت خاک خاکریز در ترکیب با تقویت کننده ژئوگرید را افزایش می دهد.

کاربرد های گابیون

Gabions در پروژه های مهندسی استفاده و کاربرد های متفاوتی دارد. کاربرد های متداول گابیون ها به شرح زیر است:

 • به عنوان نگهدارنده مانند دیوارهای نگهدارنده ، دیوارهای حفره ای و نگهدارنده خاکریزها و قلمه ها.
 •  برای پیشگیری از خوردگی به عنوان مثال دیواره های ساحل دریا ، سیستم دفاعی ساحل رودخانه ها ، ساحل کانال، سدها ، موج ها ، برای محافظت از مخازن و کنار دریاچه ها.
 • از گابیون فلزی استوانه ای برای سدها یا در ساخت پی استفاده می شود.
 • به عنوان یک مانع صوتی
 • به عنوان دیوارهای سیل موقتی
 • برای تغییر جهت نیروی سیلاب در اطراف سازه ضعیف
 • ساخت جاده
 • ساخت محوطه
 • محافظت از پل ها

مزایای توری گابیون چیست؟

 • دوام

مقاومت گابیون در برابر خوردگی آب و هوایی بسیار زیاد است ، زیرا پوشش روی به خوبی بهم پیوسته است و باعث رشد گیاهان می شود.

 • انعطاف پذیری

این ویژگی به گابیون اجازه می دهد بدون شکستن و از دست دادن کارایی جابه جا و تغییر شکل دهد. به طور خاص ، هنگامی که زمین ناپایدار و آب در حال حرکت است.

 • نفوذ پذیری

توری گابیون یک زهکشی اتوماتیک و آسان است که نیاز به نصب لوله های زهکشی را از بین می برد.

 • قدرت

گابیون ها از قدرت کافی رضایت بخشی برخوردار هستند ، یعنی توانایی مقاومت در برابر نیروی سیل ، نیروی سیل آساب و فشار یخ و زمین را دارد.

 • اقتصادی

در مقایسه با سایر گزینه های قابل استفاده ، گابیون از نظر ماده و نیروی کار اقتصادی تر است.

 • سازگار با محیط زیست
 • مواد بازیافت شده را می توان در قفس گابیون قرار داد. شکافهای موجود در خاک بین مواد پر کننده باعث می شود که مزارع با گذشت زمان رشد کنند.

نرده های گابیون که به آنها دیوارهای گابیون نیز گفته می شود ، روشی ساده و زیبا برای ایجاد محفظه ای از دیوارهای محافظ ، نیمکت یا باغ برای فضای شما است.

این توری بافتی به شکل  لانه زنبور داشته و در صنعت ساختمان کاربرد زیادی دارد.

 • کاربرد های توری فرنگی:
  استفاده برای سقف سوله
 • حفاظت از زمین های کشاورزی
 • استحکام دیوار ها

توری فرنگی چیست؟

توری فرنگی یکی از انواع توری می باشد که دارای قطر متوسطی می باشد.قطر این توری نه زیاد نازک است و نه زیاد  ضخیم. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی این توری  بپردازیم. همانطور که گفتیم توری فرنگی یکی از انواع توری های می باشد. یکی از مواد به کار رفته برای ساخت آنها گالوانیزه می باشد و از این نظر با توری مرغی وجه اشتراک دارد. قطر  این توری متوسط می باشد و زیاد نازک و یا زیاد  ضخیم نمی باشد.

معمولاً در کشور عزیزمان ایران برای ساختن توری فرنگی از گالوانیزه به صورت گرم استفاده می‌کنند همین موضوع باعث شده است که مقاومت این توری در مقایسه با جنس های خارجی بسیار بیشتر باشد.گالوانیزه گرم باعث مقاومت بالا در برابر رطوبت نسبت به نوع خارجی آن شود.البته باید این نکته را بگویم  اگر توری های فرنگی  از کشور های خارجی وارد ایران شوند جنس متفاوتی دارد.این توری توسط گالوانیزه سرد ساخته شدند. همین موضوع باعث شده که مقاومت بسیار کمتری نسبت به جنس داخلی داشته باشند.

بررسی توری فرنگی

این توری دارای طول و عرض مختلف می باشد . اگر بخواهیم از این طول و عرض ها به چند مورد اشاره کنیم می توانیم به طول ۲۰ متر و عرض های ۱۲۰، ۱۵۰ و همچنین ۱۸۰ سانتیمتر اشاره کنیم. سایز چشمه های توری فرنگی در سایز های مختلف می باشد.معروف ترین سایز ها معمولاً سایز ۵ و ۴ سانتی متر می باشد که این نوع سایز ها نسبت به بقیه سایزها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد توری فرنگی

کاربرد این توری بسیار زیاد می باشد . مهمترین کاربرد های آن بیشتر در زمینه کشاورزی  است. برای حصارکشی به دور مزرعه ها و محیط های بسیار بزرگ زراعی مورد استفاده قرار می گیرد.البته این نکته را باید بگوییم که برای محافظت از لانه حیواناتی مانند گاو ها و گوسفند ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم در زمینه ساخت و ساز از کاربرد های  این توری صحبت کنیم می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که معمولاً افرادی که کار سیمان کاری انجام می دهند برای افزایش مقاومت سیمان کاری در زیر لایه سیمان از این نوع توری استفاده می نمایند.

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مش .در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت میلگرد بستر،قیمت مفتول سیاه،قیمت توری پرسی،قیمت سیم خاردار،قیمت توری گابیون،قیمت سیم مفتول گالوانیزه،قیمت رابیتس، قیمت وال پست را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.