قیمت میلگرد ۱۸

قیمت میلگرد ۱۸

قیمت میلگرد ۱۸:عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت میلگرد ۱۸ تاثیر گذار هستند. این عوامل شامل قیمت سنگ آهن و قراضه هایی هستند که در تولید میلگرد استفاده می شود. علاوه بر این قیمت فولاد هم تاثیر مستقیمی بر روی قیمت میلگرد ۱۸ دارد. همان طور که مشاهده کردید مواد اولیه می تواند با کاهش و یا افزایش قیمت تاثیر زیادی بر روی قیمت نهایی میلگرد بگذارد. اما عوامل دیگری نظیر میزان عرضه و تقاضا و نوع ارز و میزان خرید این محصول توسط متقاضیان تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن دارد. نوسانات قیمت ارز در کشور و قیمت دلار عوامل دیگری نظیر هزینه حمل و نقل و بهره‌وری خطوط تولید و هزینه حقوق و دستمزد کارگران تأثیر زیادی بر روی قیمت آن دارند. البته تحریم های اقتصادی هم می توانند سهمی در نوسانات قیمت میلگرد ۱۸ داشته باشند.

استاندارد های میلگرد

استانداردهای میلگرد شامل میلگرد A1 و میلگرد A2 و میلگرد A3 و میلگرد A4 است. میلگرد A1 میلگرد ساده است که دارای سطحی صاف و بدون آج است. این میلگرد در صنایع به نام میلگرد نرم شناخته می‌ شود و در عملیات حرارتی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. علاوه بر این باید بیان کنیم که در تولید میلگرد نوع یک از ترکیب شیمیایی کربن بسیار کم استفاده می‌ شود. به همین علت از این محصولات در عملیات خمکاری به صورت گسترده استفاده می‌ کنند.

این محصولات با طول ۶ تا ۱۲ متر تولید می شوند و از نوع میلگردهای داکتیل هستند. اما نوع دوم آن میلگرد a۲ است. این نوع از میلگرد ها آجدار هستند و آج آنها در طول بدنه یکنواخت است. از این میلگرد در صنایع مختلف استفاده می‌ شود و به هیچ عنوان از آنها در خمکاری با جوشکاری استفاده نمی‌ کنند. به میلگردهای A2 از میلگرد های آجدار مارپیچ می‌ گویند. میلگرد های نوع A3 میلگرد های شبیه آج هستند. این گونه از محصولات  نسبت به نوع دیگر کمی گرانتر است. در واقع قیمت میلگرد ها بر اساس نوع فولاد مصرفی سنجیده می‌ شود. اما میلگردهای A4 آج هایی شبیه به میلگرد های A3 دارند‌.

روش های تولید میلگرد

میلگرد ها با سه روش تولید می‌ شوند. روش اول روش نورد گرم نام دارد. در این روش از شیوه تغییر شکل دادن استفاده می‌ شود و یکی از رایج‌ ترین روش‌ های تولید میلگرد است. علاوه بر این باید بیان کنیم که درجه کوره در این روش در ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد است. در واقع در این دما شمش ها را برای تولید میلگرد ذوب می کنند.

بعد از آن زمانی که شمش ها ذوب شدند، وارد مرحله رافینگ می شوند. در واقع در این مرحله توسط غلطک های فشاری و کششی در سه مرحله نورد کم می‌ شود و سپس به قطر مرطوب می‌ رسد و برای آن دسته از میلگردهایی که آجدار هستند آج زنی صورت می‌ گیرد. اما روش دیگر روش نورد سرد نام دارد. در این روش دمای محصول در دمای اتاق سرد می شود و ضخامت و قطر میلگرد کاهش می یابد. فرایند روش نورد سرد تقریبا شبیه روش نورد گرم است اما روش سوم که روش آخر است روش میکرو آلیاژی نام دارد.

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مش .در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت میلگرد بستر،قیمت مفتول سیاه،قیمت توری پرسی،قیمت سیم خاردار،قیمت توری گابیون،قیمت سیم مفتول گالوانیزه،قیمت رابیتس، قیمت وال پست را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.