پروفیل چیست؟

پروفیل چیست

پروفیل چیست؟

پروفیل یکی از انواع محصولات فلزی می باشد که معمولاً از متریال فولاد ساخته می شود. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی این محصول فلزی و همچنین نحوه ساخت آن بپردازیم .شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنیم.

مقاله مرتبط:

پروفیل چیست؟

همانطور که گفتیم این محصولات فلزی معمولاً از فلز فولاد ساخته می شوند.برخی از آنها با استفاده از جوش به هم متصل شده اند.  برخی از آنها جوش نخوردند و به همین دلیل دارای هیچ گونه درزی نمی‌ باشند. نکته‌ای که باید در رابطه با اندازه این محصولات فلزی بگوییم این است که معمولاً پروفیل ها در طول های ۶ الی ۱۲ متر تولید می شوند.

قیمت آنها با توجه به طول آنها محاسبه می شود. این محصولات فلزی معمولاً به دو دسته تقسیم می‌شوند.  دسته اول آنها نوع صنعتی این محصولات می باشد.  معمولاً در صنایعی مانند خودروسازی و همچنین ساخت قطعات ریز برای خودروها مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته دوم پروفیل های ساختمانی می باشند. معمولاً این محصولات فلزی برای ساخت در و پنجره و نرده به کار می روند. نکته ای که باید در رابطه با متریال مورد استفاده برای تولید این محصول فلزی بگوییم این می باشد که معمولاً متریال مورد نظر از کارخانه های ایرانی مانند کارخانه های تولید فولاد در ایران تهیه می‌ شود . اگر امکان تهیه فولاد از کارخانه های ایرانی نباشد معمولا از کشورهایی مانند برزیل و همچنین کشورهای آسیای میانه و اروپا این مواد تهیه می گردد.

نحوه تولید پروفیل

به طور کلی برای تولید این محصول فلزی چند مرحله طی می شود. ما در ادامه این مرحله ها را توضیح می دهیم.کارخانه ها در مرحله اول مواد اولیه مورد نیاز را که می توان از جمله آنها به فولاد اشاره نمود تهیه می نمایند. در مرحله دوم مواد اولیه به صورت برش های نازک در می آید.

این برش ها توسط غلتک ها پهن می شود .بعد از این مرحله آماده تولید پروفیل می‌شود. در مرحله سوم با استفاده از یک سری دستگاه‌ ها به ورق های فولادی تا حدی گرما داده می شود.هنگامی که ورقه های فولادی به دمای مورد نظر رسیدند با استفاده از دستگاه ها به آن گرما داده می‌ شود تا به شکل لوله پروفیل در بیاید.

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مش .در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت میلگرد بستر،قیمت مفتول سیاه،قیمت توری پرسی،قیمت سیم خاردار،قیمت توری گابیون،قیمت سیم مفتول گالوانیزه،قیمت رابیتس، قیمت وال پست را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.