کاربرد توری مش چیست؟

کاربرد توری مش چیست؟

کاربرد توری مش

توری های مش در واقع مجموعه ای از میلگرد ها می باشند که به صورت منظم به دو روش عمودی و افقی به هم جوش زده می شوند. این توری ها معمولا از سیم های گالونیزه ساخته می شوند. این توری ها در کاربرد های بسیاری در صنعت ساخت ساز و سازه های بتنی کاربرد دارند. یکی از مهم ترین کاربرد های آن استحکام بخشیدن به سازه های بتنی و جلوگیری از شکاف آن می باشد. ما در این مقاله به دنبال معرفی کاربرد توری مش می باشیم اگر مایل به کسب اطلاعات در زمینه تئوری های مشی هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کاربرد توری مش

 1. یکی از مهم ترین کاربرد های توری مش در ساخت پیش ساخته های بتنی و گچ بری های آماده می باشد. این توری ها به خاطر ظرافتی که دارند در بخش های بسیاری از ساخت خانه از جمله قسمت زیباسازی خانه کاربرد دارند.
 2. یکی دیگر از کاربرد های توری مش استفاده از آن در اجرای سقف های کامپوزیت می باشد. همچنین در ساخت تونل ها و مترو کاربرد دارند.
 3. توری های مش معمولا از سیم های سفت صنعتي آجدار كه بر روي هم قرار میگیرند و به صورت نقطه ای جوش شده اند و در ورقه هايي با ابعاد مختلف توليد مي شوند. توری مش معمولا برای صاف کردن بتن فونداسيون كف به كار مي رود.
 4. از توری های مش همچنین می توان به جای حفاظ های راه پله برای جلوگیری از سقوط اجسام و افراد استفاده کرد.
 5. امروزه از این توری ها برای ساخت وسایل تزیینی منزل نیز استفاده می شود. یکی از این وسایل شامل لوستر های منزل می باشند.
 6. توری های مش دارای استحکام بسیار بالایی می باشند به همین خاطر از آن ها برای حصارکشی پارک های جنگلی و باغ وحش ها برای جلوگیری از فرار حیوانات وحشی مورد استفاده قرار می گیرند.
 7. توری های مش برای ساخت سقف های کاذب و کف و بدنه استخر ها نیز کاربرد دارند.

مهم ترین عواملی که بر روی قیمت توری های مش تاثیر می گذارد

 1. ضخامت و وزن مفتول هایی که در ساخت این توری ها به کار برده می شود.
 2. ابعاد توری های تولید شده
 3. نوع مفتولی که در ساخت این توری ها استفاده می شوند بسیار در قیمت آن ها تاثیر می گذارد. برای مثال آج دار بودن و ساده بودن آن ها تاثیر بسیاری بر روی قیمت آن ها دار.
 4. پوششی که در ساخت آن ها استفاده می شود مانند استیل بودن یا گانولیزه بودن آن ها تاثیر زیادی بر روی قیمت آن ها دارد.
 5. حجم و زمانی که برای ساخت این نوع از توری ها به کار می رود نیز تاثیر زیادی بر روی قیمت آن ها دارد.

جمع بندی

ما در این مقاله به دنبال معرفی کاربرد توری های مش بودیم. همانگونه که مشاهده کردید تمامی کاربرد ها و عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن ها را بیان کردیم. امیدوارم توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در زمینه توری های مش در اختیار شما قرار دهیم.

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مش .در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت میلگرد بستر،قیمت مفتول سیاه،قیمت توری پرسی،قیمت سیم خاردار،قیمت توری گابیون،قیمت سیم مفتول گالوانیزه،قیمت رابیتس، قیمت وال پست را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.