اطلاعات تماس

تهران، میرداماد

توری حصاری چیست؟

تور حصاری چیست؟

تور حصاری چیست؟ حفاظت و ایجاد امنیت در زیستگاه دغدغه ای است که از ابتدای بشر همیشه وجود داشته است و از گذشته تاکنون ابزارها و امکانات بسیاری توسط انسان ها برای حفظ امنیت محیط زندگی تولید شده است. نرده مشبک و توری حصاری یکی از مواردی است که کاربردهای زیادی در تأمین امنیت دارد. در ادامه قصد داریم ضمن معرفی این محصول ، شما را بیشتر با کاربردها ، انواع و تنوع قیمت مشهای نرده ای آشنا کنیم.

توری حصاری چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی ، شبکه حصار با نام هایی مانند حصار توری ، حصار یا حصار پیوند زنجیره ای شناخته می شود. همانطور که اشاره کردیم ، یکی از راه های حفاظت از اراضی یا ایجاد مرزها استفاده از نرده ها است. در گذشته ، این محصول به دلیل مقاومت کم نمی توانست عملکرد بالایی داشته باشد و استفاده از آن محدود بود ، اما امروزه به دلیل تولید نرده مش گالوانیزه ؛محصولاتی با مقاومت و دوام بالا جایگزین روشهای قدیمی شده اند.

 این محصول در حال حاضر از فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه ساخته  می شود و طول عمر آن حدود 50 سال است. لازم به ذکر است که شبکه فانتزی ساخته شده از پلی اتیلن نیز در بازار موجود است که عمر طولانی ندارد و برای  حصار بندی استفاده می شود. قبل از خرید یک توری حصاری، باید توجه ویژه ای به نوع کاربرد و مواد آن داشت.

به عنوان مثال ، نرده های فولادی به دلیل مقاومت بالا ، به طور طبیعی عمر طولانی تری دارند. اما هزینه زیادی خواهد داشت. همچنین برای حصار باغ یا ورزشگاه خیلی مناسب نیست. بنابراین ، حصار هر جنسیتی بسته به نیاز باید انتخاب شود تا علاوه بر تأمین امنیت ، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد. به طور کلی می توان این محصول را یکی از پرمصرف ترین محصولات سیم دانست.

مشخصات فنی نرده توری حصاری

در تولید  توری حصاری به طور کلی از دو روش دستی و ماشینی استفاده می شود. ارتفاع در نظر گرفته شده برای نرده ها بسته به نیاز مشتری معمولاً بین 0.5 تا 3 متر است. و سیم مورد استفاده برای بافت فانتزی بین 2 تا 75/4 متغیر است. وزن تور حصار نیز به قطر سیم و اندازه فنر بستگی دارد و متفاوت است. به طور کلی ، هرچه قطر سیم بیشتر باشد یا اندازه فنر کوچکتر باشد ، حصار سنگین تر است.

توری حصاری چیست

وزن این محصول تأثیر مستقیمی بر قیمت آن خواهد داشت. سیم مورد استفاده برای تولید مش حصاری معمولاً از فولاد گالوانیزه است که به دو صورت گرم و سرد در بازار موجود است. سوالی که پیش می آید این است که آیا در تولید توری های فانتزی از فولاد گالوانیزه گرم استفاده می شود یا از گالوانیزه سرد؟توجه داشته باشید که سیم گالوانیزه سرد از قیمت و کیفیت پایین تری برخوردار است ، بنابراین مقاومت کمتری در برابر زنگ زدگی دارد و برای  حصار در مناطق مرتبط توصیه نمی شود. از طرف دیگر سیم های گالوانیزه گرم دارای مقاومت بالاتری هستند. همچنین می توانند در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند.

حالت های مختلف توری حصاری

با توجه به درخواست مشتری، حالت های زیر برای بافت مش حصاری موجود است:

  • دو سر قلاب
  • دو سر پیچ یک قلاب
  • یک سر پیچ

حالت بافت دو انتهای پیچ بیشتر متداول است و  نصب آن آسان تر است.

کاربردهای مختلف  توری حصاری

مهمترین کاربردهای این محصول موارد زیر است

  • فنس کشی اطراف زمین ورزشی
  • دیوارهای ویلا و خانه
  • اطراف باغ و زمین های کشاورزی
  • سیم خاردار یا سیم بالای دیوار
  • استفاده در مناطق ویژه یا حفاظت شده مناطق نظامی

نویسنده

استیل زمانی

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *