اطلاعات تماس

تهران، میرداماد

کاربرد توری گابیون سبدی چیست؟

کاربرد توری گابون سبدی

توری گابیون سبدی :گابیون های پر از سنگدانه می تواند یک راه حل منحصر به فرد خیره کننده برای خلاقیت های مشتری در فضای باز باشد.  در مقاله توری گابیون چیست برای شما  توری گابیون را تعریف کردیم در این مقاله و مقاله های بعدی کاربرد های هریک از توری های گابیون راشرح می دهیم.در این مقاله با کاربرد توری گابیون سبدی آشنا خواهیم شد.

بیشتر از گابیون ها برای دیوارهای موقت سیلاب ، فیلتراسیون سیلت از رواناب و تثبیت خطوط ساحلی استفاده  می شده ، برخلاف ساختارهای سخت تر ، گابیون ها می توانند مطابق با فرونشست حرکت کند و انرژی حاصل از آب جاری را از بین ببرند. اگر یک دیوار گابیونی به عنوان یک دیوار نگهدارنده ساخته شود ، آنها به سمت شیب زاویه دار هستند.

اگر گابیون ها یک دیوار تقسیم کننده ایجاد کنند یا غیر ساختاری هستند ، آنها به صورت عمودی روی هم قرار می گیرند. گابیون ها را می توان با سیم روکش PVC نیز سفارش داد  این نوع از گابیون ها تا 60 سال دوام دارند. انواع سنگدانه هایی که به طور معمول در  گابیون های سبدی استفاده می شود می تواند از سنگ گابیون (اندازه 4 “- 8”) ، Kickoff (8 “- 15”) Rip Rap (15_20)باشد.

کاربرد های توری گابیون

توری گابیون های سبدی و تاریخچه در مهندسی عمران نظامی

آیا می دانید از گابیون ها در اصل برای محافظت از پیاده نظام و توپخانه استفاده می شده است؟ توری گابیونهای قابل حمل در هر زمان که دشمن حمله میکرد ساخته شده و در مدت زمان کمی  مستقر می شد . به عنوان مثال لئوناردو داوینچی نوعی گابیون به نام Corbeille Leonard را برای پایه های قلعه سن مارکو در میلان طراحی کرد.

اگرچه بیش از یک قرن پیش اختراع شده است ، اما امروزه گابیون ها برای بسیاری از پروژه های زیربنایی و معماری در حال  ساخت و استفاده هستند. رایج ترین کاربرد مهندسی عمران گابیون ها توسط Gaetano Maccaferri در اواخر دهه 1800 در Sacerno ، Emilia Romagna  ایجاد و ثبت شد و برای تثبیت خط ساحلی ، رودخانه ها یا دامنه ها در برابر فرسایش استفاده شد.

کاربرد های توری گابیون سبدی:

 • دیواره های نگهدارنده ،
 • دیواره های سیل موقت
 • تصفیه گل و لای ، برای سدهای کوچک یا موقت / دائمی
 •  تغییر حرکت رودخانه
 • یا پوشش کانال
 • کنترل فرسایش
 • برای سدها یا در ساخت پی

توری گابیون  سبدی ، سیلندر یا جعبه مشبک است که با سنگ ، بتن یا بعضی اوقات شن و ماسه و خاک برای استفاده در مهندسی عمران ، راه سازی ، کاربردهای نظامی و محوطه سازی استفاده می شود.

چرا  توری گابیون سبدی انتخاب می شود؟

 • پایدار ی بالا:

تجزیه و تحلیل رد پای کربن نشان می دهد که استفاده از محلول گابیون می تواند انتشار CO2 را تا 80٪ در مقایسه با دیواره نگهدارنده بتونی با همان ارتفاع کاهش دهد. در صورت اجازه رشد ، پوشش گیاهی می تواند درون دیواره گابیون ایجاد شود ، که می تواند به ترشح کربن محلول کمک کند.

 • زیبا کردن محیط:

زیبایی شناسی مهم است. ساختارهای گابیون همچنین می تواند به گونه ای طراحی شود که وقتی گیاهان فضاهای بینابینی بین پر شدن سنگ را استعمار می کنند ، پوشش گیاهی مجدد صورت گیرد که این کار باعث زیبا تر شدن محیطی که به کار گرفته شده شود.

 • هوشمند و انعطاف پذیر :

بسیاری از ساختمانها و زیرساختهای مدرن که امروزه در حال طراحی یا به روزرسانی هستند ، از گابیونها استفاده می کنند تا ظاهر خود را تازه  و بروز تر کنند.

 • مقیاس پذیر :

حتی اگر فناوری پایه یکسان باقی بماند ، شبکه های سیم هر بلوک دیوار حائل را می توان با نیازهای مختلف سازگار کرد. علاوه بر این ، سازه های گابیون کاملاً مقیاس پذیر هستند زیرا می توانند برای سازه های عظیم بلکه برای ساخت و سازهای کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرند.

نویسنده

استیل زمانی

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *