معرفی انواع تیرآهن

انواع تیر آهن

معرفی انواع تیرآهن

Rate this post

[:fa]

معرفی انواع تیرآهن:انواع تیرآهن ها به عنوان نوعی از پروفیل ها به شمار می روند که اغلب به صورت H ، I عرضه می شوند و جنس آن ها از آلیاژهای گوناگونی ساخته می شوند. این محصولات به شکل گسترده ای در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارند. اهمیت این پروفیل ها به حدی است که در صورت نبودن آن ها ساختمان هایی که با اسکلت فلزی ساخته می شوند وجود خارجی نخواهند داشت. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع تیرآهن ها بپردازیم.

بررسی انواع تیرآهن ها

تیرآهن ها انواع گوناگونی دارند که هر کدام با توجه به شکل ظاهری و خصوصیات مکانیکی در صنایع مختلف کاربرد های متنوعی دارند.

سرتیتر های معرفی انواع تیرآهن
  • تیرآهن IPE

یکی از انواع تیرآهن که به عنوان مدل معمولی معروف است. این نوع ظاهری شبیه به I انگلیسی دارد. این تیرآهن ها براساس معیارهای اروپا ساخته می شود. بال ها در این مدل از تیرآهن دارای ضخامت ثابت بوده و به نوعی بال ها در بخش های ابتدا و انتهایی از ضخامت یکسانی برخوردار هستند. این تیر آهن به دلیل این ویژگی هایی که دارد مورد توجه کاربران قرار گرفته است. ساخت این نوع تیرآهن در ایران نیز مطابق با استانداردهای اروپا ساخته می شود.

  • تیرآهن‌INP

یکی دیگر از مدل های پرکاربرد تیرآهن که براساس معیارهای مورد قبول چین و روسیه تولید می شود. شکل ظاهری این نوع نیز به حالت I انگلیسی است. تفاوت این محصول با نوع IPE مربوط به ضخامت موجود در بال های آن ها است که در مدل تیرآهن‌INP ضخامت موجود در بال ها با فاصله گرفتن از جان کم می شود.

این دو نوع تیرآهن در داخل کشور تولید می شود. نمونه های وارداتی آن ها را می توانیم در بازار آهن مشاهده کنیم. نکته بسیار مهمی که در ارتباط با انواع تیرآهن وجود دارد این است که این دو نمونه شباهت بسیار زیادی با یکدیگر دارند.  افراد غیر حرفه ای قادر به تشخیص آن نیستند در برخی موارد مشاهده شده است که افراد تیرآهن ها را خریداری کرده اند، اما بعد از اینکه به محل ساخت و ساز انتقال داده شده و بخش زیادی از کار نیز انجام شده است. افراد متوجه اشتباه بودن نوع آن می شوند. بنابراین در هنگام خرید از افراد متخصص کمک بگیرید.

[:]